Samochody dostawcze – jak o nie dbać?

W ostatnim wpisie poruszaliśmy temat logistyki, której istotnym elementem jest konserwacja pojazdów. W końcu jeśli nie będziemy dbać o nasze maszyny, to najprawdopodobniej czekają nas problemy natury finansowe, strategicznej i – być może – prawnej. Zatem niezależnie od tego, czy nasze miasto to posiadająca piękne drogi Warszawa, czy też raczej poruszamy się po kiepskich drogach u naszych wschodnich sąsiadów, konieczne jest dbanie o nasze samochody dostawcze, gdyż są one szczególnie obciążane.

 Tym razem temat ujmiemy od strony nie do końca technicznej, a raczej pod kątem dbania o ich bezpieczeństwo. Większość modeli jest współcześnie wyposażona w wiele systemów zwiększających komfort jazdy i ochronę pojazdu. Oczywiście podstawą jest kierowca – dobrze by był to człowiek doświadczony i świetnie prowadzący samochód. Oczywiście taka osoba musi jeździć ostrożnie dlatego nie powinno się na niej wymuszać przesadnie szybkiego dostarczenia towaru. Dostawcze auta może i są solidne, ale lepiej nie ryzykować wypadków, poza tym intensywna eksploatacja też odbija się na maszynie.

Poza pośpiechem należy wystrzegać się przeładowania. Warszawskie dostawcze bywają kontrolowane, jednakże poza głównymi okręgami w kraju taka moda już nie występuje. Mimo to powinniśmy zachować umiar: dostosowanie bagażu do norm to jedyne rozsądne wyjście. No i oczywiście nie można oszczędzać na oponach zimowych – kiedy przychodzi na nie pora należy niezwłocznie wymieniać ogumienie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s