Logistyka taboru

Zarządzanie taborem to nieco archaiczne określenie na bardzo ważny proces, który w uproszczeniu polega na odpowiednim rozdysponowaniu środków na transport, ludzi czy innych części tworzących całość, jaką jest prowadzenie przedsiębiorstwa. Inny sposób na określenie tych działań i planów to zarządzanie flotą.Warszawa jest świetną lokacją dla osób, które interesują się tym tematem i zamierzają zajmować się profesjonalnie logistyką firm. Nie jest jednak tak, że na przykład na śląsku takie osoby będą bez perspektyw: również tutaj da się znaleźć dobrze płatną, wymagającą i ciekawą pracę. Jest to jednak zawód, w którym dość często się podróżuje, zatem osoby cechujące się niską mobilnością mogą szybko zrezygnować z pracy w tym zawodzie.

Zarządzanie flotą jest atrakcyjne zarówno z perspektywy pracownika firmy oferującej takie usługi, jak i… klienta takiej firmy. Pozwala ono na redukcję kosztów, zwalnia zasoby ludzkie (pracownicy czy właściciel firmy mogą zająć się czymś innym niż liczenie wydatków związanych z samochodami). Car Fleet Management dobrej jakości to gwarancja porządnej optymalizacji kosztów i rzetelnego monitoringu księgowości i zagadnień biurowych.

Często jednak zarządzanie flotą jest prowadzone w sposób nieprawidłowy. W wielu firmach nie wykorzystuje się do końca potencjału tego zagadnienia i w miejsce etatu osoby zarządzającej taborem, obowiązki tego typu są delegowane do osób zajmujących się stricte logistyką. Wyznaczenie do tego zadania zewnętrznej firmy daje nam pewność, że wszelkie zadania związane z kontrolą kosztów i spraw technicznych zostaną wykonane rzetelnie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s