Wymiana oleju silnikowego w pojeździe używanym

Jeśli stoisz przed dylematem, jakim jest wybór oleju, powinieneś zapoznać się z kilkoma faktami. Przede wszystkim musisz dopasować wybór oleju do przebiegu i roku produkcji silnika. Nie możesz do starego silnika wlać oleju przeznaczonego dla nowoczesnych pojazdów. Jeśli kupiłeś samochód używany i nie otrzymałeś wraz z zakupem dokumentów, które potwierdzają historię serwisowania, to czeka Cię niemały problem.

W takim przypadku możemy skorzystać z internetu i znaleźć informację na temat zalecanego oleju na stronie producenta. Pomocy można szukać także na dobrych forach motoryzacyjnych lub wśród mechaników samochodowych. Nigdy nie należy wlewać produktu, który nie jest przeznaczony do naszego silnika, gdyż może się to skończyć jego bardzo poważnym uszkodzeniem. Mój zaprzyjaźniony mechanik z miasta Wrocław mówił mi, żeby trzymać się jednego oleju. Większość znawców tematu zdecydowanie zgadza się z postawioną tezą. Jeśli jednak dowiemy się, że poprzedni właściciel używał złego oleju lub nie najlepiej dobranego, to oczywiście możemy wybrać jego inny gatunek, ale koniecznie skonsultuj to z mechanikiem lub inną doświadczoną w tym zakresie osobą.

Oleje silnikowe kwalifikuje się pod względem ich gęstości, wyróżnia się syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Jeżeli Twój samochód jest stary i ma duży przebieg istnieje duża szansa, że musisz wybrać ten najgęstszy, czyli mineralny. Aczkolwiek nie stanowi to reguły. Jeżeli poprzedni właściciel używał oleju syntetycznego i nie zauważył żadnego problemu, który mógłby wynikać z tego wyboru, to Ty także powinieneś zdecydować się na taką mieszankę. W większości miast łatwo uzyskasz porady na temat, jakim są oleje. Wrocław, czyli miasto, w którym obecnie mieszkam, obfituje w wielu dobrych mechaników, którzy pomogą nam w wyborze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s