Ford Transit – kartka z kalendarza

Nowy rok to czas podsumowań nie tylko w życiu, ale też w motoryzacji. Choć prędzej czy później pojawi się nowy Ford Transit, póki co warto spojrzeć na historię tego modelu. Powód jest dość prosty – kategoria Transit przechodziła ostatnio mały jubileusz – w 2015 roku było jej pięćdziesięciolecie. Pierwsza generacja pojawiła się w Anglii, na tamte czasy nowy Ford Transit wyróżniał się innowacjami takimi jak przesuwne drzwi, płytki drukowane w zegarach i punkty mocowania dla pasów bezpieczeństwa.

Kolejne egzemplarze również wyróżniały się na tle konkurencji, dzięki takim elementom jak halogenowe światła i opony bez dętek. Sześć lat później unowocześniono prezencję pierwszego Transita,a Ford stworzył swojego diesla. Modele Transita zyskiwały zasłużoną renomę, a druga generacja stworzona w 1978 tylko w tym pomogła. Różnice były widoczne na pierwszy rzut oka: bardziej opływowy kształt, coraz częstsze silniki diesla i pojawiająca się automatyczna skrzynia biegów. Kolejne generacje to coraz więcej nowinek sprawiających, że Transity naprawdę szły z duchem czasu. Nowy Ford Transit, czyli współczesne odsłony również nie zawodzi.

Swego czasu produkowany również w Polsce, samochód dostawczy Forda jest prawdziwym królem dostawczaków. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że kolejne generacje będą nie tyle równie dobre co poprzednie, a raczej lepsze – tak jak było w pierwszym półwieczu, słynnego już modelu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s